بهینه سازی سایت با ابزاری رایگان

در گذشته مطلبی با عنوان واژه نامه سئو در این بلاگ منتشر شد که به معرفی اصطلاحات مربوط به بهینه سازی سایت یا بلاگ شما می پرداخت. در ادامه، امروز می خوایم نمونه  ای از سایتای تحلیلگر سئو رو معرفی کرده و توضیح مختصری از کاربرد و توانایی اون ارائه بدیم. واسه درک بهتر عکسایی از محیط کاری اون هم قرار دادیم. در آخر این مطلب شما درک بهتری از وضعیت سئو سایت خود دارید و در نتیجه بازدهی تبلیغات اینترنتی شما افزایش زیادی پیدا میکنه.

بهینه سازی سایت

وسیله بهینه سازی سایت

وسیله بهینه سازی سایت

Woorank  یه وسیله رایگان رو بهتون میده که با به کار گیری اون می تونین هر هفته یه گزارش کامل رو در مدت زمان کوتاهی از سایت خود داشته باشین. هم اینکه این سایت یه حساب آزمایشی رایگان با امکانات کامل رو به مدت یه هفته به شما عرضه می کنه که امکان بررسی تعداد نامحدود سایت رو در این هفته به شما میده و اگر علاقه مند به استفاده بیشتر از این سایت باشین با پرداخت ماهانه ۴۹ دلار به همه امکانات اون دسترسی دارید.

اینجا به بررسی گزارش این سایت از وضعیت بهینه سازی سایت شما می پردازیم.

بهینه سازی و سئو

بهینه سازی و سئو

هر گزارش به ۱۲ قسمت اصلی تقسیم می شه:

۵ اولویت اصلی در سئو – این ۵ بخش مهمترین عوامل در بهینه سازی هر سایتی رو شامل می شن

بازدید کنندگان – در این بخش آماری از اندازه بازدید کاربران از صفحه شما و اطلاعاتی در مورد اونا ارائه می شه.

کارکرد در شبکه های اجتماعی – این بخش محبوبیت شما در شبکه های اجتماعی پرکاربر مانند توییتر و لینکدین رو بررسی کرده گرازشی از کارکرد شما میده.

موبایل – چگونگی نمایش سایت شما در گوشیای گوشی موبایل و تبلتا رو به شما نشون داده و پیروی کد نویسی سایت شما از اصول بهینه سازی این دستگاه ها رو بررسی می کنه.

اصول اولیه بهینه سازی – این بخش اصول اولیه در بهینه سازی رو واسه شما بررسی می کنه (مانند وجود نقشه سایت، جلوگیری از چند نشانی بودن سایت و …)

بهینه سازی مطالب – مهمترین فاکتورهای سئو واسه هر سایت مانند عنوان صفحه و توضیحات صفحه که بسیار مورد توجه موتورهای جستجو هستن در این بخش بررسی می شن.

بهینه سازی کلمات کلیدی – این بخش تعدادی از مهمترین سایت شما که بوسیله موتورهای جستجو مانند گوگل شناخته می شن رو به شما نشون میده.

اعتبار سایت – با به کار گیری رنک سایت شما، اندازه ایندکس گوگل از سایت شما و تاریخ ثبت دامنه اعتبار سایت شما رو سبک و سنگین میکنه.

 بک لینک –  این بخش تعدا سایتایی که در اونا لینکی به سایت شما هست رو محاسبه کرده و به شما نشون میده.

کاربردی بودن سایت – فاکتورهای کاربری سایت شما مانند سرعت لو د شدن سایت، حجم صفحات و لینکای خراب موجود در سایت شما در این بخش آزمایش می شن.

امنیت – اصول امنیتی سایت شما در این بخش سنجیده می شه.

فناوری – این بخش به بررسی اصول کدنویسی و استانداردهای مربوط به اون در سایت شما می پردازه.

در آخر به همراه یه نمره کلی از ۱۰۰، گزارشی کامل و براساس رعایت اصول بهینه سازی و سئو در سایت شما تحویلتان داده و شما رو در رفع مشکلات اون و بهتر شدن وضعیت سایت کمک میده.

امیده این به شما در ارتقای رتبه سایت کمکی هرچند کوچیک رسونده باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *